25 czerwca 2018 r. to ostatni dzień działania iławskiej strefy kibica. Organizatorzy strefy: Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, podjęli decyzję o zamknięciu strefy. Powodem było małe zainteresowanie oglądaniem tegorocznych mistrzostw świata w strefie.

Strefa kibica znajdowała się obok stadionu miejskiego w wielkim namiocie iławskiego lodowiska przy ulicy Biskupskiej. Wydawało się, że pomysł stworzenia strefy kibica był udanym pomysłem. Bardzo z niego cieszyli się internauci, którzy chcieli wspólnie obejrzeć mecze na dużym ekranie.

Szybko okazało się, że nie wszystko potoczyło się po myśli organizatorów. Po dwóch meczach naszej drużyny (Polska-Senegal i Polska-Kolumbia) już było wiadomo, że odpadniemy z mistrzostw. Tylko mecze naszej drużyny sprowadzały masę ludzi do stref kibica. Na nadchodzący pojedynek z Japonią nikt nie spodziewa się tłumów. To właśnie, dlatego ICSTiR podjęło decyzję o zamknięciu strefy kibica.

Jak twierdzi Krzysztof Mądry – wicedyrektor centrum sportu, dalsze funkcjonowanie strefy generowałoby duże koszty. A na kolejne mecze bez naszej reprezentacji nikt by nie przychodził.

Gdyby Polska dalej uczestniczyła w Mundialu, to zapewne strefa mogłaby dalej funkcjonować. Niestety tak się nie stało. Samo wypożyczenie ekranu kosztowało 28.000 zł. Kolejne 4.000 zł kosztowała licencja na publiczne pokazywanie meczy. Oprócz tego trzeba było jeszcze opłacać ochronę – mówi Krzysztof Mądry. Nikt nie chce płacić za pokazywanie meczy na strefie bez kibiców.

Jak twierdzi Krzysztof Mądry, niewykluczone, że strefa kibica jeszcze w przyszłości pojawi się w Iławie przy okazji innych imprez sportowych,lecz w innej formie niż teraz i tylko na mecze Polski .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj